- dofinansowanie z: URZĄD MIASTA W BIELSKU-BIAŁEJ
- profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych, przeciwdziałanie narkomanii, przemocy w rodzinie oraz patologiom społecznym przez udzielanie wsparcia i pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej osobom uzależnionym od alkoholu i członkom ich rodzin poprzez organizację WYJAZDOWYCH SESJI TERAPEUTYCZNYCH dla pacjentów zakładów lecznictwa odwykowego.
- prowadzenie PUNKTÓW NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej – punkt nr 4.
- prowadzenie PUNKTÓW NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej – punkt nr 3.
- Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób. – „TRZEŹWOŚĆ I PRACA”
- dofinansowanie z: GMINA CZECHOWICE-DZIEDZICE
- Dofinansowanie zajęć ponadstandardowych, wykraczających poza zakres podstawowego programu terapeutycznego lub zajęć po terapii, przez uzupełnienie świadczeń gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w formie Wyjazdowych Sesji Terapeutycznych (WST) dla osób uzależnionych (w tym także osób leczących się z powodu politoksykomanii i narkomanii), współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.
- Dla pacjentów poradni Miejskiego Ośrodka Terapii Uzależnień, będących mieszkańcami gminy Czechowice-Dziedzice, a uczestniczących w terapii w MOTU w Bielsku-Białej
- Dla pacjentów Miejskiego Ośrodka Terapii Uzależnień w Czechowicach-Dziedzicach, będących mieszkańcami gminy Czechowice-Dziedzice.
- dofinansowanie z: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W BESTWINIE
- na prowadzenie WYJAZDOWYCH SESJI TERARAPEUTYCZNYCH dla osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików z terenu Gminy Bestwina.
- dofinansowanie z: GMINA WILAMOWICE
- na prowadzenie WYJAZDOWYCH SESJI TERARAPEUTYCZNYCH dla osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików z terenu Gminy Wilamowice.
- finansowanie przez: POWIAT BIELSKI
- prowadzenie PUNKTÓW NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO w Gminie Czechowice-Dziedzice w 2024 roku.
- prowadzenie PUNKTÓW NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO w Gminie Szczyrk, Gminie Buczkowice i Gminie Wilkowice w 2024 roku.
- dofinansowanie z: GMINA JAWORZE
- na prowadzenie WYJAZDOWYCH SESJI TERARAPEUTYCZNYCH dla osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików z terenu Gminy Jaworze.
- dofinansowanie z: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KOZACH
- na prowadzenie WYJAZDOWYCH SESJI TERARAPEUTYCZNYCH dla osób uzależnionych i współuzależnionych z terenu Gminy Kozy.
- dofinansowanie z: GMINA CIESZYN
- na udzielanie mieszkańcom Cieszyna gwarantowanych świadczeń zdrowotnych z zakresu terapii uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu w ramach WYJAZDOWYCH SESJI TERAPEUTYCZNYCH.
- dofinansowanie z: KRAJOWE CENTRUM PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM
- na zadanie 2.4.2. NPZ: Rehabilitacja, ograniczanie szkód zdrowotnych i reintegracja społeczna realizowane w szczególności przez zapewnienie dostępu do oddziaływań pomocowych dla problemowych i patologicznych hazardzistów, osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi oraz ich bliskich. / 9. Program opieki i terapii patologicznych hazardzistów, osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi, ich bliskich i rodzin.
- „Stawka większa niż… życie? MOTU Czechowice-Dziedzice lata 2023-2025”
- „Stawka większa niż… życie? MOTU Bielsko-Biała lata 2023-2025”
- „Stawka większa niż… życie? OLU Żywiec lata 2023-2025”
- „Stawka większa niż… życie? OP Pszczyna lata 2023-2025”
- „Stawka większa niż… życie? OP Pszczyna lata 2024-2025 BIS”
- Na zadanie 2.1.3. NPZ: Edukacja kadr (w tym szkolenia) uczestniczących w realizacji zadań z zakresu profilaktyki uzależnień. / 3. Przeprowadzenie projektów szkoleniowych dotyczących rozpoznawania wczesnych problemów związanych z nadużywaniem nowych technologii wśród dzieci i młodzieży, adresowanych do kadry pedagogicznej szkół publicznych.
- „Szkolenia dla psychologów i pedagogów szkolnych z zakresu problemów związanych z nadużywaniem nowych technologii wśród dzieci i młodzieży w 2024 r.”
Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom
- Finansowanie przez: MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI
- Udzielanie pomocy osobom pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz osobom im najbliższym.
- Pomoc postpenitencjarna poprzez prowadzenie Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnej dla byłych więźniów 2023-2025 (Bielsko-Biała)
- Program Pomocy Postpenitencjarnej udzielanej przez organizacje pozarządowe na lata 2023-2025 (Pszczyna)
Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości
- Dofinansowanie z: URZĄD MIASTA USTROŃ
- prowadzenie ODDZIAŁU LECZENIA ZESPOŁÓW ABSTYNENCYJNYCH.
W ramach projektu świadczone będą następujące usługi:
- osobodni w ramach Oddziału Leczenia Zespołów Abstynencyjnych
- osobodni w ramach Wyjazdowych Sesji Terapeutycznych dla osób uzależnionych i ich rodzin i bliskich będących pacjentami Miejskiego Ośrodka Terapii Uzależnień w Bielsku-Białej
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy – Miasto Ustroń.
- Finansowanie przez: INTERNATIONAL BLUE CROSS
- Kompleksowa profilaktyka używania alkoholu i innych narkotyków oraz promocja zdrowia psychicznego wśród nastoletnich uchodźców ukraińskich i ich lokalnych rówieśników w Polsce.
www.internationalbluecross.org
- dofinansowanie z: MIASTO ŻYWIEC
- na prowadzenie zadań z dziedziny PROFILAKTYKA I ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW UZALEŻNIEŃ
- Udzielanie rodzinom, w których występują problemy uzależnień od środków psychoaktywnych, pomocy psychospołecznej i prawnej, a w szczególności ochrony przed przemocą domową, pn. „Dobre reakcje – dobre relacje”.
- Zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu, pn. „Aby żyć pełnią życia”.
- Dofinansowanie z: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
- Śląska Fundacja Błękitny Krzyż utworzyła miejsca pracy w ramach projektu „OWES obszaru południowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. / PRIORYTET FESL.07 Fundusze Europejskie dla społeczeństwa; DZIAŁANIE 7.1 Ekonomia społeczna; TYP 1: Wzmocnienie sektora ekonomii społecznej.